Попередня сторінка

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент готівково-грошового обігу

N 11-311/1226-4295 від 09.07.2002

  Операційному і територіальним управлінням НБУ, Центральному сховищу, Промінвестбанку, Ощадному банку України, Укрексімбанку, Асоціації українських банків, банкам України

Про введення в обіг монети номіналом 1 гривня випуску 2001 року.

Національний банк України з метою забезпечення грошового обігу з 15 липня 2002 року вводить в обіг монету номіналом 1 гривня.
Монету виготовлено з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, діаметр - 26,0 мм, вага - 7,1 г, товщина - 1,85 мм.
На лицьовому боці (аверсі) монети в центрі зображено малий Державний Герб України, обрамлений з обох боків орнаментом із двох дубових листків і двох колосків - кожний з трьома остюками. Над гербом розміщено напис "Україна", а під ним - рік карбування монети та логотип Монетного двору Національного банку України. По периметру - опуклий кант. Зображення та написи - рельєфні.
На зворотному боці (реверсі) монети в центрі цифрою "1" і написом під нею "ГРИВНЯ" позначено номінал монети. З обох боків від цифри "1" симетрично розміщено орнамент зі стилізованого зображення гілок. По периметру - опуклий кант. Зображення танаписи - рельєфні.
По гурту монети вдавлені написи "ОДНА ГРИВНЯ" і рік карбування, відокремлені один від одного вдавленими крапками.
Монета номіналом 1 гривня випуску 2001 року перебуває в обігу паралельно з банкнотами зазначеного номіналу всіх випусків і монетами номіналом 1 гривня випуску 1995 і 1996 років та є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитивита для переказів.

Заступник Голови

Я.Ф.Солтис